Головна » 2016 » Травень » 16 » Парціальні програми - в дії!
16:31
Парціальні програми - в дії!

 

Згідно Плану проведення обласних науково-методичних заходів, конференцій, семінарів, засідань творчих груп, занять шкіл педагогічної майстерності, майстер-класів, тренінгів тощо у 2016 році, затвердженого наказом директора департаменту освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації від 15.12.2015 року № 449, 12-13 травня 2016 року в районі відбувся обласний семінар методистів методичних кабінетів (центрів) відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій, міських рад, які відповідають за дошкільну освіту, з проблеми «Творче запровадження парціальних програм в умовах реалізації варіативної складової Базового компонента дошкільної освіти».

До району завітали 24 методисти з області на чолі із завідувачем кафедри дошкільної та початкової освіти Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, доцентом, кандидатом педагогічних наук Тарапакою Н.В. 12 травня на території дошкільного навчального закладу «Ромашка» Смолінської селищної ради учасників семінару гостинно зустрічали заступник голови райдержадміністрації Синчук Л.С., начальник відділу освіти райдержадміністрації Кравченко С.В., які коротко висвітлили основні тенденції розвитку освіти в Маловисківському районі, та селищний голова Мазура М.М., який розповів про забезпечення матеріально-технічних умов для реалізації навчально-виховного процесу в дошкільних закладах селища Смоліне.
Завідувач ДНЗ Шевченко О.А. та вихованці дитячого садка презентували свій заклад у цікавій для глядачів формі.
Увазі учасників семінару було представлено заняття в середній групі за парціальною програмою «Про себе треба знати, про себе треба дбати» (вих. Шевченко Н.А.) та заняття гуртка «Основи християнської етики» на тему «Про що говорить дзвін», яке спільно провели вихователь старшої групи Мостовщик В.П. та настоятель Свято-Успенської церкви отець Олександр. 

По закінченню роботи гуртка о.Олександр вручив кожному учаснику семінару - людям, які працюють з дітьми, - освячені ікони «Благословение детей».
Після перегляду занять із дітьми завідувач ДНЗ «Ромашка» Шевченко О.А. запросила всіх до імпровізованого педагогічного кінозалу, де у вигляді всім відомих телепередач було продемонстровано роботу з педагогічними кадрами. Телепередачу «Все буде добре» на тему «Розвиток здібностей та обдарувань дошкільників» провела з педагогами практичний психолог закладу Король О.А. Методист ДНЗ Павленко К.І. організувала та провела телепередачу «Хто зверху» з проблеми «Використання парціальних програм в дошкільних навчальних закладах». 
 
 
Роботу з педагогічними кадрами дошкільних навчальних закладів району презентувала методист районного методичного кабінету відділу освіти РДА Шведенко Л.О.
Відвідали гості і «Галявину педагогічного досвіду», де їм було запропоновано переглянути виставку за матеріалами парціальної програми «Про себе треба знати, про себе треба дбати» та проведено екскурсію закладом з переглядом виставки родинної творчості «Великодня писанка» та виставки-звіту роботи гуртків.
По закінченніроботи семінару на базі дитячого садка «Ромашка» учасники переїхали до Смолінського ДНЗ «Теремок», де організаційно-інформаційні «посиденьки» провела завідувач Ковальова В.О.  
У вигляді казки «Теремок» (театралізації-представлення парціальних програм, за якими працює заклад (муз.керівник Бащуцька А.С.)) та майстер-класу з виготовлення обрядової ляльки «Птаха радості» (вих. Єрко В.В.) відбулися презентації парціальних програм «Грайлик» та «Радість творчості». 
Після екскурсії закладом гості переїхали на територію Лозуватської сільської ради, де їх гостинно зустріла завідувач ДНЗ «Калинка» Скічко В.В. Оскільки до Лозуватки потрапили після 19 години, тож із дошкільним закладом ознайомилися лише оглядово, а завітали до церкви на честь Покрова Божої Матері, де вихованці недільної школи продемонстрували театралізоване Великоднє дійство.
 
13 травня учасники семінару відвідали Оникіївський дошкільний навчальний заклад «Дюймовочка», на території якого гостей вітали сільський голова Воєвода І.Б. та завідувач ДНЗ Олефіренко Н.Г. Під час ранкової зустрічі Інна Борисівна розповіла про створення умов для забезпечення функціонування дитячого садка, а вихованці разом із завідувачем презентували свій заклад, після чого методисти області перейшли до української світлиці, де відбулося заняття за парціальною програмою «Радість творчості» на тему «В гостях у бабусі. Народні промисли (гончарне мистецтво)» (вих. Микитюк О.А.).  
В Оникіївському закладі «Дюймовочка» було представлено виставку творчих робіт дошкільних навчальних закладів району, в яких не мали змоги побувати учасники семінару.
Бути в Оникієвому і не завітати до лісгоспу? Це ж неможливо! Тож і на цьому заході була передбачена екскурсія лісовими стежками лісгоспу, після якої в учасників семінару залишилися незабутні враження.
Підсумки дводенної роботи підвела завідувач кафедри ДПО КОІППО Тарапака Н.В. Ними було відзначено якісну підготовку та проведення семінару, високий професійний рівень педагогічних колективів закладів, у яких довелося побувати.
Категорія: Новини | Переглядів: 135 | Додав: lionpower | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Адреса:
м. Мала Виска
вул. Жовтнева 49/2
26200+38(05258)5-11-96  rmk-mv@ukr.net
Мапа