Головна » 2015 Квітень 16 » Благослови, мати, весну закликати...
06:11 Благослови, мати, весну закликати... | |
6 квітня 2015 року в Мар*янівському дошкільному навчальному закладі "Ромашка" відбувся семінар музичних керівників ДНЗ, мова на якому йшла про формування творчої особистості дитини засобами музики. Увазі присутніх було представлено музичне заняття в середньо-старшій групі на тему "Фантазії весни - співаємо й бавимося разом із дітьми" (музкерівник Косова Г.Є.) Діти демонстрували вміння невимушено й ритмічно виконувати рухи, узгоджуючи їх із текстом (вправа з квітами), виразно співати пісні та інтонувати мелодію. Галина Євстафіївна залучала дітей до розігрування українських народних потішок та забавлянок, чим викликала у вихованців позитивний емоційний настрій. Велику насолоду присутні на семінарі отримали від виконання пісні самою Галиною Євстафіївною, яка, співаючи, ознайомила дітей з веснянкою. Музичний керівник повідала малюкам, як раніше люди очікували весну: розучували веснянки, вірші про весну, пекли "жайворонків". На додачу продемонструвала справжніх свіжоспечених "жайворонків", які роздала дітям і запропонувала розучити закликанку для весни. Малята зі своїм керівником закликали весну, розповідали вірші про цю пору року та про чудову країну, в якій живуть, інсценували жартівливу пісню.
Колеги відмітили високий рівень професіоналізму, який продемонструвала Галина Євстафіївна, та запозичили багато чого для своєї роботи.
Про вплив пісні на формування творчої особистості дитини говорила і керівник методичного об*єднання музичних керівників Сідлецька Наталія Анатоліївна. Вона наголосила, що навчання співу є однією з найважливіших складових роботи музичного керівника. Адже спів дає змогу дітям вчитися стежити за правильним звукоутворенням та дикцією, чистотою інтонації, диханням, ритмічним малюнком пісні. Крім того, спів позитивно впливає на дитячий організм - він зміцнює голосовий апарат, розвиває дихання, сприяє розвитку мовлення дітей, їхньої творчої фантазії і, безумовно, музичних здібностей: музичного слуху, відчуття ритму та музичної пам*яті. Також Наталія Анатоліївна надала рекомендації колегам по використанню утішок і забавлянок. Саме такі коротенькі твори жартівливого змісту налаштовують малят на веселий ігровий настрій, привчають до відчуття прекрасного, сприяють розвитку моторики, мовленнєвих навичок, слухових реакцій, музичних здібностей. Продовжила роботу семінару методист РМК Шведенко Л.О., яка звернула увагу на те, що наближається кінець навчального року, а отже, наближається і планування на наступний рік. Людмила Олександрівна звернула увагу на документацію музичного керівника та особливості планування його роботи. Для перегляду слухачам семінару було запропоновано презентацію щодо планування роботи музкерівників та Сторінку музичного керівника на блозі "Дошкільник".
| |
|
Всього коментарів: 0 | |